Baza wiedzy prowadzona jest przez pracowników Katedry Marketingu i Zarządzania Łańcuchami Dostaw.

prof. dr hab. Sabina Kauf, kierownik Katedry Marketingu i Zarządzania Łańcuchami Dostaw

Głównym obszarem jej zainteresowań naukowych jest logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, w szczególności w jednostkach i podmiotach sektora publicznego oraz logistyczny wymiar smart city. Jest autorem i współautorem ponad 250 publikacji naukowych, w tym 11 monografii oraz  4 skryptów. Jest  ekspertem projektów badawczych i badawczo-wdrożeniowych. Jestem redaktorem naczelnym Studenckiego czasopisma naukowego Opolskie Akademickie Forum Logistyki, które powołane zostało w roku 2017. Jest członkiem Komisji Nauk o Zarządzaniu PAN, Oddział Katowice.

dr Natalia Boichuk

Wśród zainteresowań naukowych najważniejsze miejsce zajmuje zielona logistyka, która odgrywa ważną rolę dla zrównoważonego rozwoju. Szczególnie interesuje się koncepcją smart city. Skupia się także na innowacyjnych technologiach, usprawniających przepływ towarów i usług, oraz przyczyniających się do wzrostu poziomu jakości życia społeczeństwa.  Aktywnie uczestniczy w projektach dydaktycznych oraz badawczych. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego LogPoint.

dr Anna Bruska

Naukowe zainteresowania kieruje w stronę roli łańcuchów i sieci dostaw w kontekście ewolucji gospodarki światowej. Prowadzi dydaktykę związaną z obszarem logistyki i marketingu na kierunkach logistyka, zarządzanie, ekonomia – przede wszystkim na Wydziale Ekonomicznym UO. Certyfikowany tutor Collegium Wratislaviense oraz trener biznesu. Kierownik projektu “Kształcenie dla rozwoju sektora usług dla biznesu w Opolu”, w przeszłości koordynator zadań w projektach kontraktowanych w NCBiR oraz członek zespołu w projekcie badawczym “Logistyczne determinanty zarządzania przedsiębiorstwami” w latach 2009-2011. finansowanym ze środków MNiSW.

dr inż. Iwona Pisz

Autorka lub współautorka ponad stu publikacji naukowych opublikowanych w krajowych i międzynarodowych czasopismach, współautorka skryptu i dwóch podręczników akademickich. Zajmuje się naukowo zagadnieniami z zakresu logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw, zarządzania projektami, zarządzania produkcją i usługami, metodami ilościowymi. Uczestnik wielu projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej umożliwiających transfer wiedzy z nauki do przemysłu. Aktywnie współpracuje z przedsiębiorstwami i instytucjami otoczenia biznesu. Wieloletni opiekun Międzyuczelnianego Koła Naukowego “LogPoint”. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Wiedzą oraz członek komitetów redakcyjnych i recenzentka w czasopismach krajowych i zagranicznych.

dr Sabina Wyrwich-Płotka

Jest autorką i współautorką publikacji naukowych dotyczących logistyki, zarządzania łańcuchami dostaw, a także wykorzystania nowoczesnych form pracy w przedsiębiorstwach. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół koncepcji zarządzania łańcuchami dostaw, konkurencyjności, a także wykorzystywania nowoczesnych form pracy. Jest zastępcą redaktora naczelnego studenckiego czasopisma internetowego Opolskie Akademickie Forum Logistyki, w którym studenci publikują swoje pierwsze prace naukowe. Jest Prezesem Fundacji Uniwersytetu Opolskiego.